Pronájem

Pronajmu i Vaši nemovitost

Pronájem je oproti prodeji nemovitosti ve všech ohledech jednodušším procesem. Přesto má svá specifika, která pomůže klientům vyřešit jen správně zvolený makléř. Klíčové totiž je, co vše zkušený realitní expert udělá pro to, aby zajistil dobrého nájemníka. Podívejte se, jaký postup vás v případě naší spolupráce čeká.

Prvním krokem k úspěšnému pronájmu je důkladná prohlídka nabízené nemovitosti a debata nad záměrem pronajímatele. Jedním z klíčových faktorů je samozřejmě cena nájmu.  Pronajímatelé se v zásadě dělí na dvě skupiny. První z nich je spíše konzervativnější a preferuje dlouhodobý vztah bez větších změn, zejména v podobě ceny pronájmu. Druhá skupina preferuje nájemníky nejprve na kratší dobu a „zkoušku“. Následně chtějí cenu zvyšovat dle trendu na trhu. To zároveň může vést k výměně nájemníka.

Nabídková cena se určí několika způsoby, a to zejména dle porovnání nájemních bytů v dané lokalitě, analýzy trhu a kvalitě bydlení. Následně přichází na řadu profesionální prezentace nemovitosti. Tu nabízím plnohodnotnou a stejně jako u prodeje nemovitosti postavenou na kvalitních fotografiích, textech či videu. Nemovitosti inzeruji na největších realitních serverech a prostřednictvím sociálních sítích. Moji dlouhodobí klienti mají navíc vlastní web, který vždy před koncem současného nájemníka jednoduše zaktivníme a byt zařadíme do inzerce. Nedochází tak k výpadku nájmu, majitel má stálé příjmy a byt je nepřetržité pronajatý.

Zastávám názor, že kvalita nájemníka roste s kvalitou nemovitosti. Výjimečný byt přitom automaticky neznamená výjimečného nájemce. Jen správně zvolený makléř se zkušenostmi vám poskytne jistotu důsledného výběru budoucího obyvatele vaší nemovitosti.

Osobně dělám maximum pro to, abych zjistil, zda bude zájemce v budoucnu bezproblémový, nebo problémový nájemník. Nikdo z nás totiž nechce vybydlený byt. Během prohlídek se zájemci intenzivně komunikuji. Zajímají mě jejich plány do budoucna, motivace při výběru daného bytu a lokality. Majitel pak o zájemci dostane základní informace a ohodnocení budoucího nájemníka – například zda přišel včas, měl věcné dotazy, zda chce v bytě žít opravdu trvale, či jen na čas a poté půjde do svého. Proč aktuálně hledá nájem a další důležitá fakta. Samozřejmostí je kontrola veřejně přístupných registrů. Tento proces dělám na základě dlouholeté zkušeností. Majitel tak dostane na výběr z několika možností včetně mého doporučení.